Meniu

Saccharomyces boulardii

Vaistas

Enterol® (Biocodex) G caps., 250 mg lifolizuotų Saccharomyces boulardii ląstelių, (Rp.), N10, N20 G susp. (milteliai), 250 mg lifolizuotų Saccharomyces boulardii ląstelių, (Rp.), N10 Dozavimas Per burną. Po 1-2 kaps. ar 1-2 maišelių turinį 1-2 kartus per parą. Kapsules nuryti užgeriant trupučiu vandens arba atidaryti ir jų turinį supilti į nedidelį kiekį saldaus gėrimo, arba maišyti su maistu, arba pilti į kūdikio maisto buteliuką. Maišelio miltelius pilti į 1/2 stiklinės vandens ar saldaus gėrimo, išmaišyti ir gerti; juos taip pat galima maišyti su maistu, pilti į kūdikio maisto buteliuką.

Aprašymas

Apibūdinimas Veikia panašiai kaip normali žarnyno flora: slopina kai kurių mikroorganizmų ar jų toksinų poveikį, stimuliuoja virškinamojo trakto trofiką ir imunitetą. Indikacijos Suaugusiųjų ir vaikų ūmaus infekcinio viduriavimo gydymui; antibiotikų sukeliamo viduriavimo bei kolito gydymui ir profilaktikai; dirgliosios žarnos sindromo gydymui; kartu su vankomicinu ar metronidazoliu Clostridium difficile recidyvų profilaktikai; viduriavimo, susijusio su enteriniu maitinimu, profilaktikai. Kontraindikacijos Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai; įvestas centrinės venos kateteris. Dozavimas Per burną Po 1-2 kapsules arba 1-2 paketėlių turinį 1-2 kartus per parą. Paketėlio turinį supilti į nedidelį kiekį vandens ar saldinto gėrimo, sumaišyti ir išgerti. Nepageidaujamos reakcijos Kitos: Virškinimo sutrikimai; fungemija (pacientams, kuriems įvestas centrinės venos kateteris). Nėštumas Duomenų nėra, vartoti nerekomenduojama. Žindymas Duomenų nėra, vartoti nerekomenduojama. Įspėjimai Nemaišyti su labai karštu (> 50 °C), labai šaltu gėrimu arba maistu, taip pat alkoholiu. Nevartoti kartu su priešgrybeliniais vaistais. Sudėtyje yra laktozės, todėl nevartoti pacientams, sergantiems įgimta galaktozemija, gliukozės ir galaktozės malabsorbcijos sindromu ar esant laktazės trūkumui. Koreguoti skysčių ir elektrolitų pusiausvyrą. Jeigu per 2 paras viduriavimas nepalengvėja, papildomai ištirti jo priežastį.

Šaltinis | Vaistų žinynas | Lietuvos sveikatos mokslų universitetas | Fiziologijos ir farmakologijos institutas | Medicinos mokslų daktaras Rimas Jankūnas, Medicinos mokslų daktaras Arvydas Milašius | Vidaus ligų klinika | Medicinos mokslų daktarė Palmira Leišytė

Rašyti komentarą

Captcha