Meniu

Drotaverinum

Vaistas

Endospazminas (Sanitas) G inj., 2 ml yra 40 mg drotaverino, (Rp.), 2 ml x N10 Kontraindikacijos Taip pat: padidėjęs jautrumas disulfitams. NO-SPA forte (SANOFI-AVENTIS LIETUVA) G tab. obd., 80 mg drotaverino hidrochlorido, (Rp), PVC/PVDC/Alu N24 (1x24); Alu/Alu N24 (2x12) No-spa® (Sanofi-Synthelabo) G No-spa®: inj., 2 ml yra 40 mg drotaverino, (Rp.), 2 ml x N25 G No-spa® forte: tab., 80 mg drotaverino, (Rp.), N10, N20 G No-spa®: tab., 40 mg drotaverino, N20, N100 G No-spa®: tab. obd., 40 mg drotaverino, N24 Kontraindikacijos Taip pat: padidėjęs jautrumas disulfitams. Įspėjimai Šio vaisto sudėtyje yra laktozės, todėl jo negalima vartoti pacientams, sergantiems retais paveldimais sutrikimais - galaktozės netoleravimu,Lapp laktazės stygiumi ar gliukozės- galaktozės malabsorbcija.

Aprašymas

Apibūdinimas Slopina lygiųjų raumenų fermentą fosfodiesterazę IV ir jų spazmus. Indikacijos Lygiųjų raumenų spazmų dėl tulžies latakų ligų (cholelitiazės, cholecistito, cholangito) šalinimas; lygiųjų raumenų spazmų dėl šlapimo organų sistemos ligų (nefrolitiazės, ureterolitiazės, pielito, cistito) šalinimas; lygiųjų raumenų spazmų dėl virškinimo trakto ligų (skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opos, enterito ir kolito, spazminio kolito, dirgliosios žarnos sindromo) šalinimas. Kontraindikacijos Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai; sunkus IFN; sunkus KFN; sunkus širdies nepakankamumas. Dozavimas Suaugusiesiems. Per burną. 120-240 mg per parą, išgeriama per 2-3 kartus.Inj. į v. (maždaug per 30 sek.). Inkstų ir (arba) tulžies pūslės akmenų sukeltiems diegliams šalinti: 40-80 mg.Inj. į r. Lygiųjų raumenų spazmo sukeltam pilvo skausmui malšinti: 40-80 mg, prireikus kartoti, bet ne daugiau kaip 3 kartus per parą. Vaikams. Vartoti nerekomenduojama. Nepageidaujamos reakcijos Dažniausios: pykinimas, vidurių užkietėjimas; galvos skausmas, vertigas, nemiga; paplitacija, hipotenzija. Kitos: rizikos kategorija – B. Prasiskverbia per placentą. Apie neigiamą poveikį gyvūnams ir žmogui duomenų nėra. Nėščiosioms skirti tik tuomet, kai numatoma nauda didesnė negu galima rizika. Nėštumas Vartoti nerekomenduojama. Žindymas Atsargiai skirti, kai yra hipotenzija. Įspėjimai Į veną vaisto švirkščiama tik gulinčiam pacientui.

Šaltinis | Vaistų žinynas | Lietuvos sveikatos mokslų universitetas | Fiziologijos ir farmakologijos institutas | Medicinos mokslų daktaras Rimas Jankūnas, Medicinos mokslų daktaras Arvydas Milašius | Vidaus ligų klinika | Medicinos mokslų daktarė Palmira Leišytė

Rašyti komentarą

Captcha