Meniu

Clotrimazolum

Vaistas

Clotrimazolum SANITAS (Pharma Swiss) G kremas, 1 g yra 10 mg (1%) klotrimazolio, (Rp.), 15 g, 20 g Clotrimazolum GSK (GlaxoSmithKline Lietuva) G tab. vag., 100 mg klotrimazolio, (Rp.), N6 G kremas, 1% klotrimazolio, (Rp.), 20 g KLOTRIMAZOLAS Medana (Medana Pharma SA) G sol., 1 ml yra 10 mg klotrimazolio, (Rp.), 15 ml Indikacijos Žr. aukščiau. Taip pat landuonis, mieliagrybių sukeltos odos ir gleivinės ligos. Kontraindikacijos Negalima tepti odos aplink akis. Dozavimas Ant pažeistos vietos 2-3 kartus per parą užlašinti kelis lašus tirpalo ir švelniai įtrinti. Išnykus ūminiams simptomams, vartoti dar bent 4 sav. Kai yra pėdų dermatomikozė, vartoti po kiekvieno kojų plovimo. Netvarstyti. Įspėjimai Nusiprausus ligos pažeistas vietas kruopščiai nusausinti.

Aprašymas

Apibūdinimas Imidazolo grupės priešgrybelinis vaistas, sutrikdantis ergosterolio sintezę. Fungistatiškai veikia dermatofitus (Trichophyton, Microsporum, Epidermophyton), mieliagrybius (Candida albicans), pelėsinius grybelius (Aspergillus), Pityrosporum orbiculare, didelės vaisto dozės veikia fungicidiškai, taip pat trichomonocidiškai. Indikacijos Plaštakų, pėdų, blauzdų ir kojų dermatomikozės, išplitusios Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes, Epidermophyton floccosum ir Microsporum canis sukeltos dermatomikozės gydymas. Įvairiaspalvės dedervinės, odos kandidozė, sukeltos Pityrosporum orbiculate (Malassezia furfur) grybelių, gydymas ir mieliagrybių sukeltos odos bei gleivinių ligos, trichomonozės gydymas. Kontraindikacijos Padidėjęs jautrumas klotrimazoliui. Dozavimas Pažeistą odą ir nedidelį plotą aplink ją tepti 2-3 kartus per parą, švelniai įtrinti į odą. Gydymą nutraukti po 14 dienų, kai pažeidimas išnyks. Nepageidaujamos reakcijos Odos dirginimo reiškiniai (paraudimas, pabrinkimas, skausmas, deginimas, niežulys, bėrimas); kontaktinis alerginis dermatitas. Nėštumas Rizikos kategorija - B. Vaisto nėščiosioms buvo vartojama vietiškai. Iš makšties jo absorbuojasi labai nedaug. Manoma, kad vaistas nesusijęs su sklaidos defektais. Žindymas Labai mažai vaisto absorbuojasi pro odą ir iš makšties, todėl mažai tikėtina, kad šio vaisto patenka į motinos pieną. Įspėjimai Atsargiai skirti sergantiesiems inkstų ir kepenų ligomis. Saugoti, kad nepatektų į akis ir ant gleivinės. Pažeistų odos vietų nekasyti. Dėvėti laidžius drėgmei ir šilumai drabužius, kuriuos kasdien keisti.

Šaltinis | Vaistų žinynas | Lietuvos sveikatos mokslų universitetas | Fiziologijos ir farmakologijos institutas | Medicinos mokslų daktaras Rimas Jankūnas, Medicinos mokslų daktaras Arvydas Milašius | Vidaus ligų klinika | Medicinos mokslų daktarė Palmira Leišytė

Rašyti komentarą

Captcha