Meniu

Bromhexinum

Vaistas

Bromhexin Berlin-Chemie (Berlin-Chemie Menarini) G tab. obd., 8 mg bromheksino, N25 Bromhexin Actavis (Actavis Nordic A/S) G tab., 8 mg bromheksino, N20 BROMHEXINE-GRINDEKS (Grindeks) G BROMHEXINE-GRINDEKS 8 mg: tab., 8 mg bromheksino, N50 G BROMHEXINE-GRINDEKS 4 mg: tab., 4 mg bromheksino, N50 G BROMHEXINE-GRINDEKS sirup: sir., 5 ml yra 4 mg bromheksino, 100 ml Įspėjimai BROMHEXINE-GRINDEKS yra sacharozės ir laktozės. Pacientai, kuriems yra retas paveldimas sutrikimas – fruktozės netoleravimas, gliukozės ir galaktozės malabsorbcija ar sacharazės ir izomaltazės stygius, šio preparato neturėtų vartoti. Taip pat šio preparato neturėtų vartoti pacientai, kuriems yra retas paveldimas sutrikimas – galaktozės netoleravimas, Lapp laktazės stygius ar gliukozės ir galaktozės malabsorbcija.

Aprašymas

Apibūdinimas Mukolitikas. Indikacijos Kvėpavimo takų ligos, kai yra daug klampaus sekreto. Kvėpavimo takų sekreto skystinimas ligoniams, sergantiems ūmine arba lėtine bronchų ar plaučių liga, kurios metu sutrinka sekreto išskyrimas ir šalinimas. Kontraindikacijos Padidėjęs organizmo jautrumas bet kuriai sudedamajai vaisto daliai. Dozavimas Suaugusiesiems. Per burną. Po 8-16 mg 3 kartus per parą (iki 48 mg). Inh. Po 8 mg 2 kartus per parą. Vaikams. Per burną. 2-6 metų – po 2-4 mg 3 kartus per parą (12 mg), 6-14 metų – po 4-8 mg 3 kartus per parą (iki 24 mg), vyresniems kaip 14 metų – kaip suaugusiems. Nepageidaujamas poveikis Nedažni. Dispepsija, bei kitokie silpni virškinimo trakto sutrikimo simptomai, kraujavimas iš virškinimo trakto, pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, vidurių užkietėjimas, seilėtekis, rėmuo. Nėštumo ir žindymo laikotarpis Patikimų tyrimų duomenų, rodančių, kad vaistinis preparatas daro embriotoksinį ir teratogeninį poveikį, nėra. Bromheksino nerekomenduojama vartoti nėštumo ar žindymo metu, nes duomenų apie vaistinio preparato saugumą nepakanka. Vaistinio preparato išsiskiria su žindyvės pienu. Įspėjimai Atsargiai skirti, jeigu buvo skrandžio opaligė, yra sunkus IFN ir (arba) KFN, taip pat nusilpusiems pacientams, kuriems sunkiai pasišalina bronchų sekretas. Vaikams kartu rekomenduojamas vibracinis krūtinės ląstos masažas.

Šaltinis | Vaistų žinynas | Lietuvos sveikatos mokslų universitetas | Fiziologijos ir farmakologijos institutas | Medicinos mokslų daktaras Rimas Jankūnas, Medicinos mokslų daktaras Arvydas Milašius | Vidaus ligų klinika | Medicinos mokslų daktarė Palmira Leišytė

Rašyti komentarą

Captcha