Meniu

Benzoxonii chloridum et lidocaini hidrochloridum

Vaistas

Orofar (Novartis Consumer Health) G aer., vienoje dozėje yra 1,5 mg benzoksonio chlorido ir lidokaino hidrochlorido, 30 ml x N1 G past., tabletėje yra 1 mg benzoksonio chlorido ir lidokaino hidrochlorido, N24 Įspėjimai Orofar kietųjų pastilių nekramtyti ir neryti. Kietosios pastilės yra pasaldintos sacharinu ir sorbitoliu.

Aprašymas

Apibūdinimas Priešinfekcinis vaistas ir anestetikas vietiniam burnos gydymui. Benzoksonio chloridas stipriai bakteriostatiškai bei baktericidiškai veikia gramteigiamas ir mažiau gramneigiamas bakterijas. Jis ypač efektyviai veikia bakterijas, sukeliančias žandinės srities ir ryklės infekcijas ir skatinančias formuotis dantų akmenis. Benzoksonio chloridas taip pat veikia fungicidiškai, šiek tiek veikia membraną turinčius virusus, pvz., influencos, parainfluencos ir herpes hominis. Indikacijos Lokalus lengvų burnos ir ryklės infekcijų, sukeliančių skausmingą faringitą, stomatitą ar gingivitą, gydymas. Kontraindikacijos Padidėjęs jautrumas bet kuriai sudėtinei medžiagai arba ketvirtiniams amonio junginiams. Dozavimas Burnoje ištirpinti po vieną kietąją pastilę kas dvi ar tris valandas. Nevartoti daugiau kaip dešimt kietųjų pastilių per parą. Vaikams. Galima skirti vaikams nuo ketverių metų, bet dozę mažinti. Neskirti daugiau kaip šešių kietųjų pastilių per parą. Nėštumas Vartojimą riboti ir vartoti tik būtiniausiu atveju.

Šaltinis | Vaistų žinynas | Lietuvos sveikatos mokslų universitetas | Fiziologijos ir farmakologijos institutas | Medicinos mokslų daktaras Rimas Jankūnas, Medicinos mokslų daktaras Arvydas Milašius | Vidaus ligų klinika | Medicinos mokslų daktarė Palmira Leišytė

Rašyti komentarą

Captcha