Meniu

Alfuzosin

Alfuzozinas, 5mg, pailginto atpalaidavimo tabletės
Vartojimas: vartoti per burną
Registratorius: Teva Pharma B.V., Nyderlandai
Receptinis: Receptinis
Sudedamosios medžiagos:
Alfuzozinas

1. KAS YRA ALFUZOSIN-TEVA IR kam JIS VARTOJAMAS

Šis vaistas priklauso medikamentų, vadinamų alfa adrenoreceptorių blokatoriais, grupei. Jis yra vartojamas vidutinių ar sunkių simptomų, sukeltų priešinės liaukos (prostatos) padidėjimo, dar vadinamo gerybine prostatos hiperplazija, lengvinimui. Padidėjusi priešinė liauka gali sukelti šlapinimosi negalavimus, tokius kaip dažnas ir varginantis šlapinimasis.


2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ALFUZOSIN-TEVA

Alfuzosin-Teva vartoti negalima:
jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) alfuzozinui, kitiems kvinazolinamas (pvz., terazosinui, doksazosinui) arba bet kuriai pagalbinei Alfuzosin-Teva medžiagai;
jeigu Jūs kenčiate dėl būklės, sukeliančios reikšmingą kraujospūdžio sumažėjimą atsistojus (ortostatinė hipotenzija);
jeigu yra sutrikusi kepenų veikla.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
jeigu labai sutrikusi inkstų veikla;
jeigu Jūs vartojate kitų vaistų nuo per didelio kraujo spaudimo. Tokiu atveju gydytojas reguliariai tikrins, ypač gydymo pradžioje, Jūsų kraujo spaudimą;
jeigu Jums per pirmąsias kelias valandas po Alfuzosin-Teva vartojimo atsistojus dėl staiga sumažėjusio kraujospūdžio atsiranda galvos svaigimas, silpnumas ar prakaitavimas. Jeigu Jums staiga sumažėja kraujo spaudimas, turite gulėti pakeltomis kojomis gryname ore tol, kol išnyks simptomai. Paprastai šis poveikis būna trumpalaikis ir pasireiškia gydymo pradžioje. Dėl jo nutraukti gydymą dažniausiai nereikia;.
jeigu Jums buvo reikšmingas kraujospūdžio sumažėjimas pavartojus kito vaisto, priklausančio alfa adrenoreceptorių blokatorių grupei. Tokiu atveju Jūsų gydytojas gydymą pradės mažesne alfuzozino doze ir ją laipsniškai didins;
jeigu yra ūminis širdies veiklos nepakankamumas;
jeigu Jus kamuoja krūtinės skausmas (krūtinės angina) ir vartojate nitratų, kadangi tai gali didinti staigaus kraujospūdžio sumažėjimo riziką. Jūs turite pasitarti su gydytoju, ypač jeigu krūtinės skausmas kartojasi arba pasunkėja, ar toliau vartoti Alfuzosin-Teva, ar jo vartojimą nutraukti;
jeigu Jums numatyta akies operacija dėl kataraktos (natūralaus akies lęšio drumsties), prieš operaciją pasakykite akių gydytojui, jog vartojate ar anksčiau vartojote Alfuzosin-Teva, nes šis vaistas operacijos metu gali sukelti komplikacijų, kurias gali prireikti gydyti, todėl specialistas būna pasiruošęs iš anksto.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Alfuzosin-Teva ir kai kurie vaistai gali sąveikauti tarpusavyje. Jiems priklauso:
ketokonazolas ir itrakonazolas (vaistai, vartojami grybelinei infekcijai gydyti) ir ritonaviras (vaistas, vartojamas ŽIV gydyti);
kiti alfa adrenoreceptorių blokatorių grupės vaistai;
tam tikri antibiotikai (klaritromicinas, eritromicinas);
medikamentai, kurių Jūs gaunate prieš operaciją (bendrieji anestetikai). Gali reikšmingai sumažėti Jūsų kraujospūdis. Jeigu Jums bus atliekama operacija, pasakykite gydytojui, jog vartojate Alfuzosin-Teva.

Alfuzosin-Teva vartojimas su maistu ir gėrimais
Tabletę galima gerti valgant arba bet kuriuo kitu laiku.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Alfuzosin-Teva skirtas tik vyrams.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Gydymo Alfuzosin-Teva pradžioje Jūs galite jausti kvaitulį, svaigimą, silpnumą. Atsisakykite vairuoti, valdyti mechanizmus ar atlikti bet kokias pavojingas užduotis, kol paaiškės, kaip Jūsų organizmas reaguoja į gydymą.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Alfuzosin-Teva medžiagas
Šio vaistinio preparato sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


3. KAIP VARTOTI ALFUZOSIN-TEVA

Alfuzosin-Teva visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Dozavimas
Paprastai gerkite du kartus per parą, t. y. iš ryto ir vakare, po vieną tabletę. Ją nurykite visą užsigeriant pakankamu kiekiu vandens. Tabletę traiškyti, kramtyti ar dalyti negalima.
Dozavimas gali būti koreguojamas senyviems žmonėms, pacientams, gydomiems antihipertenziniais vaistais, ar ligoniams, kurių sutrikusi kepenų veikla.
Pavartojus per didelę Alfuzosin-Teva dozę
Jeigu Jūs išgėrėte per daug Alfuzosin-Teva tablečių, gali staiga sumažėti kraujospūdis, todėl Jūs galite pajusti galvos svaigimą ar net nualpti. Jeigu pradedate jausti galvos svaigimą, pasėdėkite ar pagulėkite, kol pagerės savijauta. Jeigu simptomai neišnyksta, kvieskite gydytoją, kadangi kraujospūdžio sumažėjimą gali reikėti gydyti ligoninėje.
Pamiršus pavartoti Alfuzosin-Teva
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę, kadangi tai gali sukelti staigų kraujospūdžio sumažėjimą, ypač jeigu kartu vartojate kraujo spaudimą mažinančių vaistų. Kita tabletę vartokite taip, kaip nurodyta.
Pokyčiai nutraukus Alfuzosin-Teva vartojimą
Nepertraukite ar nenutraukite Alfuzosin-Teva vartojimo, prieš tai nepasitarę su savo gydytoju. Jeigu Jūs norite nutraukti gydymą ar kyla bet kokių kitų klausimų dėl šio vaistinio preparato vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Alfuzosin-Teva, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, tačiau jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Dažnai (pasireiškia dažniau kaip 1 iš 100, bet rečiau kaip 1 iš 10 pacientų):
Galvos svaigimas, galvos skausmas, galvos sukimasis.
Staigus kraujospūdžio sumažėjimas keičiant kūno padėtį iš gulimos į stovimą (ypač pradėjus gydymą per didele doze ar po pertraukos vėl pradėjus vartoti vaisto).
Virškinimo sutrikimai, tokie kaip pykinimas, skrandžio skausmas, viduriavimas, burnos džiūvimas.
Silpnumo pojūtis, bendras negalavimas.

Nedažnai (pasireiškia dažniau kaip 1 iš 1000, bet rečiau kaip 1 iš 100 pacientų)
Mieguistumas.
Regos sutrikimas.
Dažnas širdies plakimas, palpitacija (dažnesnis už normalų širdies plakimas, kurį pacientas jaučia), apalpimas.
Sloga.
Odos sutrikimai, tokie kaip išbėrimas ar peršulys, niežulys, dilgėlinė.
Veido paraudimas, edema, krūtinės skausmas

Labai retai (pasireiškia rečiau kaip 1 iš 10 000 pacientų)
Krūtinės skausmo (krūtinės anginos) pasunkėjimas ar kartojimasis.
Kvinkės edema (veido, lūpų, liežuvio ir/ar gerklės patinimas).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


5. ALFUZOSIN-TEVA LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Ant dėžutės šalia užrašo „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Alfuzosin-Teva vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


6. KITA INFORMACIJA

Alfuzosin-Teva sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra alfuzozino hidrochloridas. Vienoje pailginto atpalaidavimo tabletėje yra 5 mg alfuzozino hidrochlorido.
- Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, hipromeliozė (E464), povidonas K25 ir magnio stearatas.
Alfuzosin-Teva išvaizda ir kiekis pakuotėje
Alfuzosin-Teva 5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės yra baltos, apvalios.
Alfuzosin-Teva tiekiamos pakuotėmis, kurių kiekvienoje PVC/PVDC/aliuminio lizdinėse plokštelėse yra 28, 30, 50, 56 arba 60 tablečių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rašyti komentarą

Captcha