Meniu

Adapalenum

Vaistas

Differin (Galderma Int) G Differin 0,1% gelis: (gelis), 0,1% adapaleno, (Rp.), 30 g G Differin 0,1% kremas: kremas, 0,1% adapaleno, (Rp.), 30 g Indikacijos Lokalus paprastųjų spuogų gydymas.

Aprašymas

Apibūdinimas Naftoinės rūgšties darinys, retinoidų analogas. Vaistas slopina uždegimą, veikia kamedonoliziškai normalizuoja folikulinių epitelio ląstelių diferenciaciją ir slopina mikrokamedonų susidarymą. Indikacijos Nesunkūs ir vidutinio sunkumo veido, krūtinės ar nugaros paprastieji spuogai, kai vyrauja kamedonai, papulės ir pustulės. Kontraindikacijos Padidėjęs jautrumas vaistui. Dozavimas Suaugusiesiems. Paprastųjų spuogų pažeistas vietas tepti 1 kartą per parą nusiprausus prieš miegą. Nepageidaujamos reakcijos Odos dirginimas (paraudimas, odos sausumas, pleiskanojimas), dilgčiojimas. Nėštumas Nėra duomenų apie vaisto poveikį nėštumo laikotarpiu. Nėščiosioms vaisto neskirti, nebent gydymas juo yra gyvybiškai būtinas. Žindymas Nežinoma, ar vaisto patenka į motinos pieną. Žindyvei negalima tepti krūtų, kad kūdikis nekontaktuotų su vaistu. Įspėjimai Kai oda sausa ir šviesi, vartojama kremo. Saugoti, kad nepatektų į akis ir ant gleivinės. Atsiradus dirginimo reiškiniams, vaistą tepti rečiau, laikinai ar visiškai nutraukti. Vaisto netepti, kai yra egzema, sunki paprastųjų spuogų forma, pažeistas didelis odos plotas, ypač vaisingo amžiaus moterims, nevartojančios efektyvių kontracepcijos priemonių.

Šaltinis | Vaistų žinynas | Lietuvos sveikatos mokslų universitetas | Fiziologijos ir farmakologijos institutas | Medicinos mokslų daktaras Rimas Jankūnas, Medicinos mokslų daktaras Arvydas Milašius | Vidaus ligų klinika | Medicinos mokslų daktarė Palmira Leišytė

Rašyti komentarą

Captcha