Meniu

Etilenglikolis

Plačiai naudojamas kaip antifrizas. Pats etilenglikolis nėra toks nuodingas, nors jo didelės dozės gali slopinti nervų sistemą. Etilenglikolio nuodingumas pirmiausia susijęs su jo metabolitais – glikoaldehidų rūgštimis (oksalo) ir kitomis organinėmis rūgštimis, kurios susidaro katalizuojant alkoholdehidrogenazei. Glikoaldehidas slopina CNS. Prasideda sunki metabolinė acidozė audiniuose, besikaupiantys kalcio oksalatai pažeidžia širdį ir inkstus. Apsinuodijimo simptomai yra pykinimas, vėmimas, ataksija, kalbos sutrikimas, traukuliai ir koma. Galimi kvėpavimo ir širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai.

Šaltinis | Dažniausiai vartojamų biomedicinos terminų ir sąvokų aiškinamasis žinynas | Lietuvos sveikatos mokslų universitetas |Akademikas Profesorius Antanas Praškevičius, Profesorė Laima Ivanovienė

Komentarai

  • gražina

    Turėjau kelias mašinas kur pastoviai leisdavo tosolas. Matomai patekdavo į saloną per šildymo sistemą. Pradėjo blogėti sveikata. Tas kas aprašyta viską patyriau išskirus komą, iki komos nedaug tetrūko., vienu metu dūsau, atsijunginėjo sąmonė. Dabar turiu gerą mašiną, bet kai prakiūro lauko radijatorius mano prisotintas organizmas vos atlaikė.Pirmiausiai parausta akys, kraujas tampa klampus, pykina, skauda galvą ir graužia gerklę, pritemsta sąmonė. Radijatorių pataisėm, išplovėm variklį, bet toj mašinoj važiuot nebegaliu, nes tik įjungus šildymą mano organizmas reguoja siaubingai.

  • Sarunas

    kam idomu nors busiu isvadintas putino agentu bet sita medziaga naudojama skalunams gauti

Rašyti komentarą

Captcha