Meniu

Elastazė

Elastazė yra fermentas endopeptidazė, kuri skaido jungiamojo audinio baltymą elastiną, turintį daug glicino ir serino. Elastazei būdinga didelis substratinis specifiškumas, bet geriausiai ji hidrolizuoja tuos peptidinius ryšius, kuriuos sudarant dalyvauja trumpą grandinę turinčios hidrofobinės aminorūgštys (glicinas, alaninas ir serinas). Elastazės, kaip ir tripsino bei chimotripsino, aktyviajame centre yra serino, tačiau nei tripsinas, nei chimotripsinas elastino nehidrolizuoja. Natūralus elastazės substratas yra elastinas, netirpus baltymas, turintis valino, leucino ir izoleucino. Elastazė nutraukia peptidinius ryšius tarp nearomatinių, hidrofobinių rūgščių. Geriausi sintetiniai substratai yra acetil-Ala-Ala-Ala-OCH3 ir benzoalanino metilo esteris. Benzoarginino esteris (tripsino substratas) ir acetiltirozino esteris (chimotripsino substratas) nėra elastazės taikiniai. Pirminė ir tretinė elastazės struktūros labai panašios į kitas kasos proteinazes.

Šaltinis | Dažniausiai vartojamų biomedicinos terminų ir sąvokų aiškinamasis žinynas | Lietuvos sveikatos mokslų universitetas |Akademikas Profesorius Antanas Praškevičius, Profesorė Laima Ivanovienė

Komentarai

  • gražina

    O pas mane labai aukštas kiekis išmatose. 5 kartus didesnis ndi turėgų būti.

  • RIMA

    Del ko buna labai sumazejes elastazes kiekis ismatose? Ka tai rodo? Man nustate labai zema kieki tik 39. Esu 42 m euru moteris, nerukau, nevartoju alkoholio.

Rašyti komentarą

Captcha