β-globulinai
Globulinai – silpnai rūgščių ir neutraliųjų paprastųjų ir sudėtingųjų globulinių baltymų (pI 6–7,3) mišinys. Jie turi mažiau dikarboksirūgščių negu albuminai. Globulinų santykinė molekulinė masė yra didesnė kaip 100 000. Elektroforezės metu globulinai pasiskirsto į tris pagrindines frakcijas: a-, β- ir g-globulinus. a-globulinų frakciją sudaro a1- ir a2-globulinai, b-globulinų frakciją – β1- ir β2-globulinai, po to yra šiek tiek išsiskiriantis fibrinogeno pikas ir g-globulinų frakcijos g1- ir g2-globulinai. g-globulinų frakciją sudaro įvairių imunoglobulinų mišinys.
– a2/β1-globulinų frakciją sudaro kraujo serumo cholinesterazė, transkobalaminas III ir kt. baltymai.
– β1-globulinų frakciją sudaro transferinas, hemopeksinas, steroidus prijungiantis β-globulinas, nėštumui būdingas β1-glikoproteinas, kraujo krešėjimo V, VII ir IX veiksniai, plazminogenas, transkobalaminas II, β-lipoproteinai ir kt.
– β2-globulinų frakciją sudaro fibrinogenas, XI, XII ir XIII kraujo krešėjimo veiksniai, β2-mikroglobulinas, β2-glikoproteinas I, β2-glikoproteinas III ir kt.
Šaltinis | Dažniausiai vartojamų biomedicinos terminų ir sąvokų aiškinamasis žinynas | Lietuvos sveikatos mokslų universitetas |Akademikas Profesorius Antanas Praškevičius, Profesorė Laima Ivanovienė