Meniu

Papildai smegenų veiklai: trumpa keleto jų apžvalga

2022-09-09

Papildai smegenų veiklai: trumpa keleto jų apžvalga

Papildai smegenų veiklai – trys žodžiai, atspindintys šiuolaikinio skubančio žmogaus paveikslą. Reikia, kad galva veiktų kaip puikus laikrodis. Deja, kartais organizmui pritrūksta vienokių ar kitokių medžiagų. Čia ir atsiranda papildų poreikis. O kokių jų būna? Trumpai apžvelkime.

Omega 3

Omega 3 pavadinimas – bene žinomiausias iš visų, kuriuos čia minėsime. Išgirdus šį pavadinimą, turbūt automatiškai kyla sąsaja su žuvų taukais. Tačiau yra ir Omega 3 kapsulių. Jų privalumas – patogu vartoti.

Kiekvieno produkto sandara gali skirtis, tačiau, pavyzdžiui, sudėtyje esantis DHR gali būti naudingas palaikant vaiko regėjimo vystymąsi ankstyvoje stadijoje. Rekomenduojama ir nėščiosioms.

Sudėtyje yra vitamino E? Jis padeda apsaugoti ląsteles nuo pažeidimų (nuo oksidacinio streso)

Tiesa labai paprasta – viskas priklauso nuo papildo sudėties. Tad perkant svarbu ją perskaityti, o kilus bet kokiam klausimui – pasikonsultuoti su gydytoju.

Melatoninas

Kitas papildas, randamas kategorijoje „Smegenų veiklai“, yra melatoninas. Tai natūralus hormonas, nakties metu gaminamas smegenų kankorėžinėje liaukoje. Deja, tačiau miego ciklas ne visada idealus. Juk kiek straipsnių prirašyta apie nemigą, kiek žmonių skundžiasi prastu poilsiu ir domisi, kaip geriau užmigti...

Prireikus gali būti naudojamas melatonino papildas. Jis siūlomas kaip purškalas, kaip kapsulės ir kaip milteliai. Papildas pažįstamas kai kuriems lėktuvu keliaujantiems žmonėms (dėl laiko juostų skirtumo).

Uridinas

Uridinas parduodamas tiek kapsulėmis, tiek milteliais. Uridinas susijęs su ląstelių membranų sinteze bei kitais neurologiniais procesais. Kaip ir melatoninas, taip ir uridinas prireikus gaminamas organizme. Vis dėlto jį galima vartoti ir kaip papildą.

GABA

Būna GABA kapsulių ir miltelių. Keturių raidžių trumpinys reiškia gama-aminobutirinę rūgštį, kuri randama centrinėje nervų sistemoje. GABA funkcija – užtikrinti tinkamą smegenų veiklą. Gali padėti esant nerimui, depresijai.

Bakopa

Stiprinti atmintį, palaikyti psichologinę sveikatą, palaikyti centrinę nervų sistemą – tai mėlynžiedės taškuonės, žinomos kaip bakopa, funkcijos. Mėlynžiedės taškuolės – bakopos papildai - gali prisidėti gerinant psichologinę jauseną, palaikyti nervų sistemos veiklą.

Papildai smegenų veiklai ir ne tik

Jeigu ieškote papildų ir žvalgotės po skirtingas jų kategorijas, galite nustebti. Kodėl? Todėl, kad kai kurie produktai randami skirtingose prekių kategorijose. Tai atskleidžia jų įvairiapusiškumą ir galimą pritaikymą nevienodoms situacijoms.

Perkant papildus, vaistinius preparatus ir apskritai bet kokius produktus, susijusius su sveikata, nepakanka vadovautis kriterijumi „graži / negraži pakuotė“. Atsiranda kur kas daugiau kriterijų: ar tikrai konkretaus produkto reikia, ką nurodė gydytojas, kokia yra sudėtis... Pro akis neturėtų praslysti ir parduotuvė, iš kurios perkama. Tokie produktai turėtų būti įsigyjami tik iš patikimų rankų. Tai ypač aktualu kalbant apie įsigijimą internetu.

Dar vienas aspektas: nėščiosioms, vartojantiems kokius nors vaistus, turintiems sveikatos sutrikimų prieš vartojant papildus svarbu pasitarti su gydytoju.

Taigi papildų pasirinkimas (taip pat ir papildų, skirtų smegenų veiklai) nėra mažas, bet visada svarbu atsirinkti, kas yra kas. Kitaip tariant, reikėtų įvertinti, ar tai yra patikima vieta įsigyti papildus, kokia papildų sudėtis ir t. t. Juk čia nėra pakuotės grožio klausimas.

 

 

 

Rašyti komentarą

Captcha