Meniu

Vestibulinis neuronitas

Ligos aprašymas

Tai stiprus staigiai atsiradęs galvos svaigimas (vertigo), pasireiškiantis vienoje pusėje išnykusia ar susilpnėjusia vestibuline funkcija, be klausos sutrikimo ar kitų neurologinių sutrikimų. Vestibulinė funkcija įvertinama gydytojo atliekamais testais, pats ligonis nesupranta, kad tai vienpusis pažeidimas, jis suvokia tik kad svaigsta galva ir yra nestabilumo būsena, ypač judant.

Vestibulinio neurito atsiradimo priežastis nėra išaiškinta. Manoma,50 % atvejų jį sukelia virusai, kartais sukeldami neatstatomų pažeidimų. Dažniau serga vyresnio amžiaus žmonės, vyrai ir moterys panašiai.

 

Simptomai

Staigus, ryškus ir užsitęsęs, kartais trunkantis iki kelių dienų, galvos svaigimas. Šiam susirgimui klausos praradimas nebūdingas, tik gali būti spengimas ausyse, ūžesys, užgulimo jausmas. Dažnai tuo pačiu metu sergama kvėpavimo takų liga (gerklės uždegimu, bronchitu ir kt.) ar ji būna neseniai persirgta.

 

Diagnostika

Svarbūs klinikiniai ligonio išvardinti simptomai, pažymima kvėpavimo takų infekcija (virusas gali sukelti vestibulinį neuritą).

Gydytojas atlieka kalorinius testus, kuriais įvertina vestibulinę ausies funkciją – ar juos atliekant atsiranda tam tikri akių judesiai, nesvarumo būsena, svaigimas, ar pažeista klausa.

 

Gydymas

Vestibulinis neuritas paprastai praeina savaime, bet per tą patį mėnesį ar pastaruosius metus yra tikimybė, kad vertigo epizodas pasikartos. Specifinio gydymo nėra, švelninami tik simptomai antihistamininiais, neuroleptiniais vaistais bei trankviliantais. Efektyvi yra kuo anksčiau pradėta vestibulinė fizinė reabilitacija bei sportas (ypač su kamuoliu).

Šaltinis |Autorius Gydytojas Nikas Samuolis, rezenzavo Prof. Virginijus Šapoka |Vilniaus Universitetas |Medicinos fakultetas |Vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikos vadovas

Vaistų grupės pagal veikliąją medžiagą:

  Komentarai

  • Gediminas

   Susirgau šia liga, netikėtai prasidėjo baisus vaizdo sukimasis į kairę pusę ir stiprus pykinimas,2 val vėmiau,kai atvyko greitoji pagalba kūno temperatūra buvo 35С, išsekimas.Ligoninėje po įvairių tyrimų nustatė vestibulinio nervo virusinę infekciją. Gavau tinkamus vaistus: Postafen 25mg, Prednisolon 25mg, Nexium 20mg, nuo pykinimo Metoclopramide 10mg,
   nurimo simptomai po3 dienų savarankiškai nuėjau į tualetą,po 5 dienų išleido iš ligoninės.Tai nutiko man dirbant Norvegijoje. Jau kelinta diena mokausi vaikščioti :)

  • irena

   Spengia ausys jau 5 m.,osi liga siemet kartojasi antra karta. Kokius vaistus naudoti ir is kur ismokti pratimus. Nuosirdus aciu.

  • Vida

   rašote, kad "Efektyvi yra kuo anksčiau pradėta vestibulinė fizinė reabilitacija bei sportas (ypač su kamuoliu)." - kur galima gauti pratimų komplekso aprašymą ?

  • Nijolė Arlauskienė

   O kokie fiziniai pratimai atliekami?
   Ačiū!

  • Vidimanta

   esu taip pat liga vestibulines , vel men vel men ,,,,, oi man tikriau nepatinka , noriu greiciau sveika , guliu lova 4 dienu , labai noriu iseinu i miesta, bet svaigstu. prasau pasakykite kaip isgerti vaistu per 30 minuciu geriau , nepatinka ilgai vestibulines, :(:(:(:(:(: , esu kurcia

  • Vidimanta

   2018 m staiga svaigstu balandžio 16 d man jaučiau blogai aukštas spaudima. 4 dienu. Vel svaigstu galva gegužes 9 d . Vel birželio 9d , Vel svaigstu galva liga Vestibulinis sindromas" Išgeriau vaistu

  • Laima Janulytė

   Kiek kartų per dieną reikia kartoti vestibulinės fizinės reabilitacijos pratimus. Mėnesį ar daugiau, gal metus ar visą likusį gyvenimą daryti pratimus. Man 57 m. Spengia daugiau vienoje ausyje, užeina, kad dvi savaites spengia daugiau ,lyg judant jaučiu nestabilumą, lyg galvos svaigimą.

  Rašyti komentarą

  Captcha