Meniu

Kreivakaklystė

Ligos aprašymas

Tai kaklo šoninę rotacinę deformaciją apibūdinantis sindromas. Jos priežastys įvairios, gali būti įgimta ir įgyta kreivakaklystė. Įgimta pasitaiko dažniausiai, ji gali būti raumeninė, kaulinė - dėl stuburo slankstelių anomalijų, taip pat pasitaiko dėl regos sutrikimų bei dėl Klippelio-Feilio sindromo. Įgyta kreivakaklystė būna skausminė ir pasitaiko dėl gimdymo traumos, uždegimo, arba neskausminė paroksizminė, kuri pasitaiko dėl centrinės nervų sistemos auglių, hemiparezės, bei isterinė.

Dažniausia iš visų kreivakaklystės formų pasitaiko raumeninė, kuriai būdingas galvos sukamojo raumens guolio suspaudimo sindromas. Ši kreivakaklystė išsivysto dėl nėštumo metu esančių spaudžiančių jėgų į šį raumenį ir dėl to atsiradusio kraujotakos sutrikimo. Toks raumens nepakankamumas sukelia raumens infarktą, nervų pažeidimą, raumens fibrozę.

 

Simptomai

Pastebėta, kad dešinės pusės raumuo pažeidžiamas dažniau. Galva būna pritraukta, palenkta prie nesveikosios pusės, smakras pasuktas į sveikąją. Kartu su šiuo sindromu būna ir klubo sąnario patologija, pėdų deformacijos, veido deformacijos.

 

Diagnostika

Diagnozuoti lengva iš apžiūros, tik ką gimusiam vaikui pastebimas galvytės pritraukimas prie nesveikos pusės. Kartais (20%) gimdant gali plyšti pakitęs galvos sukamasis raumuo, tokiu atveju ties raktikauliu čiuopiamas guzas.

 

Gydymas

Apie 90% atvejų koservatyvus gydymas būna efektyvus. Iškart po gimimo iki 3-4 mėnesio taikoma koreguojamoji apykaklė, mankšta. Kūdikis maitinamas, kalbinamas iš pažeistos pusės, kad jis stengtųsi galvytę pats sukti. Mankšta veiksminga iki kol vaikui nesuėjo 1 metai. Jei kreivakaklystė išlieka, 1-4 metų vaikai operuojami.

Šaltinis |Autorius Gydytojas Nikas Samuolis, rezenzavo Prof. Virginijus Šapoka |Vilniaus Universitetas |Medicinos fakultetas |Vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikos vadovas

Vaistų grupės pagal veikliąją medžiagą:

  Komentarai

  • virgis

   labas,pripazinta kreivakaklyste .niekas nepadeda,kaip pirma rasiau leido botulina ,ejau i mankstas,pa kinezeterepiauta. jokiu rezultatu.dabar vaikstau su kaklo itvaru.ar itvaras padeda,ar ne.
   gal zinot kur kreiptis,is anksto ACIU

  • virginijus

   labas.man pradejo traukti galva i dešine puse prieš 8-9 metus.vazinejau i kauna pas prof. petrikoni.leido i spranda botulina,bet jokiu rezultatu.mankstos,masazai taip pat rezultatu neduoda.ka galetumet patarti.is anksto dekoju. man 55m. jau prasideda depresija ,nebezinau ka daryti-dingsta darbingumas

  • virginijus

   labas.man pradejo traukti galva i dešine puse prieš 8-9 metus.vazinejau i kauna pas prof. petrikoni.leido i spranda botulina,bet jokiu rezultatu.mankstos,masazai taip pat rezultatu neduoda.ka galetumet patarti.is anksto dekoju. man 55m.

  Rašyti komentarą

  Captcha