Meniu

Reumatoidinis faktorius (RF)

norma/1956">Norma
Suaugusieji 0–14,0 kU/l
Vaikai
1 diena 0–4,4 kU/l
2–5 dienos 0–4,6 kU/l
6 dienos – 6 mėnesiai 0–3,8 kU/l
7 mėn. – 6 metai 0–5,5 kU/l
7–12 metų 0–5,3 kU/l
13–17 metų merginos 0–4,2 kU/l
13–17 metų vaikinai 0–8,6 kU/l

Sinonimai: RF, Rheumatoid factor.
serumas/2354">Serumas
Dangtelis raudonas

Reumatoidinio faktoriaus laboratorinis tyrimas patogus artritų diferencinei diagnostikai bei jų eigos prognozei įvertinti. Juvenilinis reumatoidinis artritas dažniausiai nesukelia reumatoidinio faktoriaus padidėjimo. Reumatoidinio faktoriaus koncentracija/1440">koncentracija padidėja daugelio ligų atveju. Nedidelis padidėjimas gali būti nesusijęs su reumatoidiniu artritu. Reumatoidinio faktoriaus koncentracija/1440">koncentracija šiek tiek didėja su amžiumi. Esant didesnei reumatoidinio faktoriaus koncentracijai kraujyje, reumatoidinio proceso tikimybė yra proporcingai didesnė. Koncentracijos dydis koreliuoja su reumatoidinio proceso aktyvumu. Antra vertus, neradus reumatoidinio faktoriaus padidėjimo, atmesti reumatoidinio artrito diagnozės negalima, nes pasitaiko seronegatyvių reumatoidinio artrito atvejų. Laboratorinis RF testas leidžia atmesti reumatoidinio artrito diagnozę tik neaiškiais atvejais. Tyrimas biocheminiu automatu nepalyginamai tikslesnis nei plokšteliniai titravimo metodai.

Komentarai

 • esc($comment['name']) ?>

  Kreipiausi dėl kairės kojos skausmo: nerochirurgo išvada - stuburas tam neturi įtakos (magnetinis rezonansas). Įtarė skroileitą. Dėl šios priežasties buvau nusiųsta pas reumatologą. Reumatoidinis faktorius spalio pradžioje nustatytas 442 IU/ml. Tačiau sakroileitas nepasitvirtino (magnetinis rezonansas), reumatoidiniam faktoriui duomenų per mažai.Sjengreno sidromas taip pat nepasitvirtino. Po biopsijos išvada: lėtinis atrofinis sialadenitas. Praėjo mėnuo, tyrimą pakartojau - reumatoidinis faktorius 332 IU/ml. Tačiau gydytoja negali pasakyti tokio reumatoidinio faktoriaus dydį. Mano savijauta nėra pati geriausia - paskauda sąnariai (petys, kelienai, kairė koja - iš nugaros pusės ir kirkšnis).Pastovus silpnumas, nuovargis (kraujo tyrimas normos ribose, tik trombocitai žemiau normos). Kas gali pasakyti, kas sukelia tokį reumatoidinį faktorių?

 • esc($comment['name']) ?>

  Jau dveji metai, kai RF 160, o dabar pamažėjo iki 128. Gydytoja sako, jog tai nieko tokio, bet man skauda ne tik sąnarius, bet ir kaulus. A tai susiję?Levute.albina

 • esc($comment['name']) ?>

  Laba diena. Skauda ir stingsta sanarei. Padarytas (RF),rodo 18,70. Ar reiketu sunerimti?

 • esc($comment['name']) ?>

  Jolanta, panasu i spondiloartrita. O HLA tyrima jums dare? Magnetini rezonansa dar reikia pasidaryti, rentgenas ligos pradzios neparodo.

 • esc($comment['name']) ?>

  o kokia operacja nebuvo jai daryta?

 • esc($comment['name']) ?>

  laba diena, Jolanta. Kreipkites į kitus gydytojus..

 • esc($comment['name']) ?>

  Laba diena. mano dukrai 14metu, prieš tris metus jai pradejo skaudeti sanarius, kaulus, stubura, zandikauli ir kuo toliau tie skausmai dideja. darytas (RF) 11,2. daktarai sako, kad mes neviršijame normos ir nustotume ieškoti ligu. specifiniai baltymai antistreptolizinas o buvo 500
  padekite

Rašyti komentarą

Captcha
s