Meniu

KET (ketonai) šlapimo analizatoriumi

norma/1956">Norma
Nerandama

Sinonimai: ketoniniai kūnai šlapime pusiau kiekybiniu juosteliniu metodu.
Šlapimo indas

Ketonai (acetonas/16">acetonas, acetacto rūgštis, β-hidroksibutiratas) šlapime atsiranda, kai organizme skyla riebalai. Lipolizei pranokstant lipogenezę, itin būdingas požymis yra laisvų riebalinių rūgščių koncentracijos padidėjimas serume ir ketonų radimas šlapime. Ketonų radimas šlapime yra svarbus rodiklis diabeto atveju, nes jis leidžia spręsti apie metabolinę dekompensaciją. Hiperglikeminė koma/1435">koma/1435">koma sergant diabetu beveik visada (išskyrus hiperosmozines komas) būna susijusi su ketonurija/1390">ketonurija. Taip yra, nes insulino stygius sukelia sumažėjusį gliukozės panaudojimą riebaliniame ir raumeniniame audiniuose. Dėl sumažėjusio gliukozės panaudojimo suintensyvėja lipolizė. Susidarantys ketonai kartu su kitais diabetui būdingais požymiais (dehidratacija, elektrolitų balanso sutrikimais) gali sukelti komą. Diabetinė koma/1435">koma/1435">koma yra pavojinga būklė. ketonurija/1390">Ketonurija yra ankstyvas požymis, leidžiantis laiku diagnozuoti diabetinę komą. Visi diabetu sergantys asmenys turėtų reguliariai tikrinti ketonų koncentraciją šlapime. ketonurija/1390">Ketonurija visuomet atspindi glikemijos kontrolės trūkumą, neadekvatų insulino dozavimą.

Komentarai

  • Daktars

    Nereikėtų, ketonai fiziologiniu atveju (ne diabetikams) yra labai puikus ir geras dalykas rodantis, kad vyksta riebalų metabolizmas. Darykite tai, ką darote.

  • Inga

    Sveiki, ką nėštumo metu (antrame trimestre) gali reikšti šlapime rasti ketonai (0,5 mmol/l)? Ar reikėtų labai sunerimti?

Rašyti komentarą

Captcha