Kasos fermentų pakaitinė terapija

Dieta

Kasos fermentailipazė, amilazė ir proteazė, pvz., tripsinas, chimotripsinas, – padeda virškinti riebalus, angliavandenius ir baltymus. Jų nepakankamumas gali sukelti malabsorbciją. Reikia informuoti pacientus apie veiksmingą pakaitinį gydymą fermentais (pvz. „Pangrol“).
• Kad būtų išspręsta malabsorbcijos problema, fermentų dozė turi būti koreguojama atsižvelgiant į tai, kas valgoma.
Fermentai turi būti vartojami su visais maisto produktais, kurių sudėtyje yra riebalų, baltymų ar krakmolingų angliavandenių, pvz., valgiai ir užkandžiai. Valgant saldžius maisto produktus, kurių sudėtyje nėra riebalų ir baltymų, pakaitinis gydymas fermentais nereikalingas.
Fermentai turi būti griežtai vartojami tik prieš valgį ar tik pradėjus valgyti.
Fermentai jautrūs aukštai temperatūrai, todėl neturėtų būti maišomi su karštu maistu ir gėrimais.
Fermentai jautrūs skrandžio sulčių rūgštims (pH < 4). Kapsulę su mikrosferomis arba išardytos kapsulės mikrosferas reikia nuryti nekramčius, nes fermentus denatūruoja skrandžio rūgštis.
• Skiriami H2 antagonistai skrandžio sekrecijai sumažinti ir pakaitinio gydymo fermentais poveikiui pagerinti (pvz. „Raniberl“).
• Didelio stiprumo preparatų šalutinis poveikis siejamas su storosios žarnos striktūrų atsiradimu vaikams, jaunesniems nei 13 metų. Dozė neturi viršyti 15 000–20 000 vienetų lipazės / kg kūno svorio / per dieną. Pakankamai gerti skysčių, stebėti, ar nepaūmėjo ligos simptomai.

Šaltinis | Dietinis gydymas bendrojoje praktikoje | Gydytoja dietologė Jūratė Dobrovolskienė

Žymos
fermentai

Rašyti komentarą