Vyrų seksualinės funkcijos sutrikimų diagnostikos ir gydymo gairės: erekcijos disfunkcija ir priešlaikinė ejakuliacija

2015-05-27 | Ligos.lt

Dr. Robertas Adomaitis,

VUL Santariškių klinikų Urologijos centras

Europos urologų asociacijos klinikinių rekomendacijų komitetai sugeba kasmet priartinti savo rengiamus dokumentus prie gydytojų praktikų poreikių. Dvi dažniausios vyrų seksualinės disfunkcijos – erekcijos sutrikimas ir priešlaikinė ejakuliacija – gali tapti kasdieniu klausimu įvairių specialybių gydytojams. Paprastas "kišeninių" klinikinių gairių tekstas leidžia greitai susigaudyti dažniausios vyrų seksualinės disfunkcijos situacijose. Prieš 1–2 metus Lietuvoje pasirodę vaistai skirti gydyti greitai ejakuliacijai (dapoksetinas) Priligy ir erekcijos sutrikimui (avanafilis) Spedra 2015 m. klinikinėse gairėse jau minimi kaip pilnaverčius įrodymus sukaupusios priemonės. Pro akis turėtų nepraslysti ir dar viena rekomendacija – fosfodiesterazės 5–o izofermento inhibitoriai išlieka pirmo pasirinkimo priemone erekcijos sutrikimui gydyti, tačiau tikėtis puikaus vaistų efektyvumo galima tik pacientui suprantamai išaiškinus vaisto vartojimo ypatybes ir paskyrus tinkamą dozę. Visiems kolegos norėčiau palinkėti drąsos gilinantis į seksualinės medicinos problematiką bei kantrybės skiriant pakankamai laiko kiekvieno paciento konsultavimui.

 Ligos.lt

Ligos.ltLigos.lt

 

Ligos.lt

PRIEŠLAIKINĖ EJAKULIACIJA

Priešlaikinė ejakuliacija (PE) yra dažnas vyrų seksualinės funkcijos sutrikimas, tačiau jis kol kas per menkai ištirtas ir suprastas. Pacientai dažniausiai nenori pasakoti apie savo simptomus, o dauguma gydytojų nežino, kokius veiksmingus gydymo metodus būtų galima pasiūlyti. Dėl šių priežasčių pacientams dažnai nustatoma netiksli diagnozė ar paskiriamas netinkamas gydymas.

PE (nuolatinė arba įgyta) – tai vyrų seksualinės funkcijos sutrikimas, kuriam būdingi šie požymiai:

1. Ejakuliacija visada ar beveik visada įvyksta prieš įsiskverbiant į makštį arba praėjus maždaug 1 min. Po įsiskverbimo (nuolatinė PE) arba pacientui nustatomas kliniškai reikšmingas ir trikdantis latentinio periodo sutrumpėjimas, dažnai iki 3 min. arba mažiau (įgyta PE).

2. Pacientas negeba atitolinti ejakuliacijos per visus arba beveik visus įsiskverbimus į makštį.

3. Neigiamos asmeninės pasekmės: susirūpinimas, susierzinimas, nusivylimas ir (ar) lytinių santykių vengimas.

 Ligos.lt

 

Šaltinis: "Lietuvos gydytojo žurnalas"