Meniu

Strėnų skausmas

Skausmas – įvairaus intensyvumo nemalonus jutiminis ir emocinis patyrimas, susijęs su esamu ar galimu audinių pažeidimu. Audinių pažeidimo vietoje sudirginami specialūs receptoriai ir gimsta nervinis impulsas, kuris jutimo laidais perduodamas į galvos smegenis, kur suvokiamas kaip skausmas. Skausmo pojūtį seka neigiamas emocinis atsakas, lydimas baimės, sujaudinimo ar depresijos, – kančia. Jei skausmas vargina ilgesnį laiką, pakinta ir žmogaus elgsena: jis kalba apie skausmą, nerimauja, nuolat lankosi pas gydytojus ar vaistininkus, ieško nusiraminimo, keičiasi jo laikysena, veido išraiška. Skausmą gali sukelti bet koks audinių pažeidimas – mechaninis, terminis, cheminis, uždegiminis. Staiga prasidėjęs, ne ilgiau 1 mėn. trunkantis skausmas vadinamas ūminiu. Lėtiniu skausmas vadinamas, kai tęsiasi ilgiau kaip 6 mėn. Jei skausmas trunka ilgiau kaip 1 mėn., bet neviršija pusės metų, jis laikomas poūmiu

Komentarai

  • Dovile

    Sveiki noreciau pasiteirauti man skauda strenos jau kaip 1menesi pvz:guliu lovoj ant nugaros ir man skauda strenos tirpsta visas kunas,silpnumas,pikynimas rankos kojos tirpsta spaudzia krutine nebesuprantu kas man darosi gal mazdaug galetumet ka patart.
    As gyvenu anglijoj dariaus kraujo ir slapimo tirymus sake kad nieko nera,bet man kaip blogai taip blogai kartais net taip silpna pasidaro kad net nzn ka daryt.

Rašyti komentarą

Captcha